Природна плоча за сервирање

Natural Slate Serving Plate
Сетови за маси од шкрилец имаат две посебни предности во споредба со конвенционалните комплети:
Прво, тие се многу робусни против гребнатини и второ, лесно се ослободуваат од сите точки.
Плочите од шкрилец не само што импресионираат со нивниот одличен и привлечен дизајн, туку и преку нивната функционална разновидност. Тие можат да се користат како гарнитури за подесување на маса, како чинии за сервирање за благородни јадења, како таблети или како подлоги за цвеќе и многу повеќе.
Без разлика дали станува збор за украсна подлога на која можете да ги покажете вашите убави поставки за место или директно да нарачате јадења, со шкрилец ќе можете да ги импресионирате сите.
Исто така од еколошка гледна точка, плочите од шкрилец се многу добар избор, шкрилецот е природен камен кој не мора да се произведува како другите материјали.
Сите овие квалитети го прават комплетот од шкрилец не само вистински привлечен изглед, туку може да постигне и еколошки и практични аргументи.
Прекрасните штици од природен шкрилец во облик на рака го покажуваат уникатниот излив на раб, обезбедувајќи земјена основа за сирења, черкери или предјадења. Напишете директно на таблите со сирење од чеша со креда за да ги означите избраните селекции; едноставно избришете го со влажна крпа. Подлогата од филц ги штити масите.
Даска за сервирање во рустикален стил - 100% рачно изработена од шкрилец од природен камен, прекрасната природна површина ќе ја направи вашата трпезариска маса толку уникатна. Одличен начин за сервирање сирење, десерт и мезе. Совршен за забава, сервирање, декорација и многу повеќе.
Направено од висококвалитетен природен шкрилец. Секоја плоча од чеша е единствена со исечени рабови. Обложено со минерално масло за да ја истакне природната убавина!
Поради природниот материјал од чеша, тој е кревок и остри предмети (ножеви, вилушки итн.) може да ја изгребат неговата површина. НЕ е безбедно во микробранова, машина за миење садови, рерна и шпорет. Само миење со раце.


Време на објавување: јули-05-2021 година