Овој производ беше успешно додаден во количката!

Погледнете ја кошничката за купување

Кина Фабрика Cosen директна големопродажба на 2 нивоа шкрилести штанд за торта со стаклена купола

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производи

Преглед
Брзи детали
Тип на јадење:
Садови и чинии
Тип на чинија:
Сад за чинија
Облик:
Тркалезна, тркалезна
Техника:
Гравирање
Комерцијален купувач:
Угостители и кантини, ресторани, услуги за брза храна и готова храна, продавници за храна и пијалоци, Производство на храна и пијалоци, чај со меурчиња, барови за сокови и смути, супермаркети, хотели, производство на зачини и екстракти, кафулиња и кафулиња, продавници за подароци, пиво Продавници за вино, алкохол
Прилика:
Забава, свадба
Простор во собата:
Кујна, трпезарија, дневна соба
Стил на дизајн:
Лежерен, КЛАСИК, Модерен, Морден луксузен
Избор на простор во собата:
Поддршка
Избор на прилика:
Поддршка
Избор за одмор:
Не поддршка
Квантитет:
> 10
Материјал:
Шкрилец, стакло, шкрилец
Сертификација:
LFGB
Карактеристика:
Одржлив, порибено
Место на потекло:
Џиангкси, Кина
Име на брендот:
COSEN
Број на модел:
Одбор за сервирање од шкрилец сирење
Име на производ:
Штанд за торта од шкрилец
Големина:
28 * 26,5 см
Употреба:
Ресторан&Дом&Хотел
Лого:
Ласер, УВ, Печатење
Боја:
Црното
Име:
Штанд за торта од 2 нивоа со купола
Апликација:
купола за торта
MOQ:
500 комплети

BSCI помина Фабрика Cosen 2 нивоа шкрилести штанд за торта со стаклена купола

 

 

 


Опис: BSCI помина Фабрички Cosen 2-степени штанд за торта од шкрилец со стаклена купола  

Ставка бр.:  CS20001

Димензии:28*26,5см  или обичај

Заврши: Груб/отсечен раб, природна површина

Пакување: смалување / ролна / кафеава кутија / кутија за подароци

Лого: ласерско/свилен екран/УВ печатење

Пристаништа за испорака: Нингбо/Шангај/Џиуџијанг

MOQ: 500 ЕЕЗ

Време на испорака: 15- 30 дена

Услови на плаќање: T/T или L/C

Видете повеќе подметачи

 

 

 

            

                               

 

 

 


 


 


 

 

 

 

Штанд за торта од 2 нивоа 

Го одржуваме природниот изглед на чеша со чисти бои во различни форми и големини за избор на клиентот. Секој детаљ совршено ги одразува внатрешните својства и уметничкиот квалитет на шкрилецот кој е целосно погоден за внатрешна и надворешна декорација.


  


 


  

 


  

 

 

Најчесто поставувани прашања

П: Дали имате своја фабрика?

О: Да, ние сме фабрика со повеќе од 10 години искуство во рударство, преработка, производство и маркетинг на чеша.

 

П: Каде е вашата фабрика?

О: Нашата фабрика, која покрива 21044,28 квадратни метри, се наоѓа во Ксингзи, Џиуџијанг, провинцијата Џиангкси каде резервите на чеша се рангирани на прво место во Кина.

 

П: Дали имате сопствени каменоломи?

О: Да. Имаме лиценца за рударство и лиценца за безбедност на работа на четири доделени каменоломи.

 

 

 

П: Колку видови производи во вашата фабрика? Кои се специјалитетите на вашата фабрика?

О: Главно четири области вклучуваат јадење, живеење, градинарство и давање. Се грижиме за придобивките на клиентите и горди сме на 0% поплаки во последните 10 години.

 

П: Може ли прво да го видам вашиот примерок?

О: Секако. Задоволство ни е да обезбедиме примерок за вашата евалуација бесплатно, со собирање на товар.

 

П: Дали е природен камен?

О: Да, сите парчиња се направени од природен чеша, рачно доработени со груб или исечен раб. Нашите шкрилци се единствени по форма, текстура, боја, што значи дека нема две исти парчиња.

 

П: Дали чеша е кревка? Дали ќе се скрши ако го испуштам?

О: Цврстина слична на порцелан или стакло. Обична плочка со шкрилец од 5-6 мм може да се справи да има десетици пати поголема тежина над неа. Затоа можеме да го исечеме толку тенко и нема лесно да се скрши.  Но, најверојатно ќе се скрши ако остро го погоди нешто тешко или ако падне на тврда површина. Ако го третирате како ваш кујнски сад или чаша, ќе биде сосема во ред.

 

П: Како да се исчисти шкрилецот?

О: Лесно избришете го со влажен сунѓер или неутрален детергент за чистење. Шкрилец, ако нема EVA стапала на дното, ќе може да се мие во машина за садови.

 

П: Какви карактеристики има шкрилецот?

О: Шкрилец е многу издржлива карпа формирана во земјата пред повеќе од 200 милиони години. Има многу ниска стапка на апсорпција на вода, што ја прави одлична за нашите надворешни услови. Дури и со своите тенки својства, тој е многу издржлив и цврст, поради што се користи во прибор за јадење, како што се даски за сирење, подлога, чинија, послужавник за храна, подлога за чаши итн.

 

П: Како да се грижите за чеша?

О: За да ја зачувате вашата плочка со шкрилец во годините што доаѓаат, избришете ја со капка или две минерално масло со добра класа околу двапати годишно. Минералното масло помага во заштитата на интегритетот на чеша и одржува малку полиран изглед. Внимавајте рерната и микробрановата печка не се соодветни.

Контакт

 


Кликнете овде за повеќе информации

Нема на залиха


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи